Araç Takip Sistemi Kontrolü Artırıyor!

Araç Takip Sistemi Kontrolü Artırıyor!

Genellikle şehirlerarası taşımacılık yapan firmaların kullandığı bir sistem olarak dikkat çeken araç takip sistemi tüm özellikleri ile firmaların taleplerinin karşılanmasını sağlarken aynı zamanda yolcu taşımacılığı hizmeti almakta olan kişilerin daha nitelikli bir hizmet almasının önünü de açıyor. Adından da anlaşılabileceği gibi araç takip sistemleri istenilen aracın nerede olduğuna ve hızının ne olduğuna dair bilgilerin alınmasını sağlayan bir sistem olarak kullanılmaktadır.

Rahatlıkla erişilebilen ve kullanılabilen bir yazılım olmasından dolayı eksikliklerine göre doğrudan güncellemeler alarak daha nitelikli bir hale gelmeyi başaran bu sistemler tamamen şehirlerarası yolcu taşımacılığı hizmeti vermekte olan firmaların ihtiyaçlarını karşılamak üzere de kurulabiliyor. Bu noktada araçların tesislere giriş çıkış saatlerinin takibinin yapılması bile mümkün olabilmektedir. Tamamen internet bağlantısı üzerinden araçların takibinin yapılmasını sağlayan olan bu sistem sayesinde cep telefonlarından, bilgisayarlardan araçlar hakkında bilgi edinmek mümkün olabiliyor.

Araç Takip Sistemi Hangi Avantajları Sunuyor?

Tamamen şehirlerarası yolcu taşımacılığı hizmeti vermekte olan firmaların ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuş olan araç takip sistemi sayesinde firmalar pek çok yönden uygulamayı kullanma ve deneyimleme fırsatı bulmaktadırlar. Uygulama taşımacılık hizmetinin verildiği tüm bilgileri kayıt altına alırken daha önceki hizmetlere dair bilgilere ulaşılmak istendiğinde de bunun gerçekleşmesini sağlar. Bunun dışında sistemin otomatik olarak uyarı verebilecek bir yazılım altyapısına sahip olması büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Örneğin; otobüsler için belirlenmiş olan hız limitlerinin aşılması halinde araç takip sistemi tarafından otomatik olarak kontrol sürecini denetleyen birimlere kısa mesaj atılması gerçekleşmektedir. Tamamen GPRS bilgileri üzerinden aldığı bilgilerle çalışmakta olan bu sistemler iletişim maliyetlerinin de büyük ölçüde düşmesini sağlamaktadır. Araç içi ile yönetim ya da kontrol merkezleri arasındaki iletişim kurulmasını rahatlıkla sağladığı için bu sistemler giderleri de azaltmıştır.